Blog

Byłam tam – Męskie Granie 2017

Cześć,

Są imprezy, na których po prostu chce się być, a jedną z nich jest z pewnością Żywiec Męskie Granie, która w przeciągu ostatnich ośmiu lat stała się prawdziwą marką jakości – promocyjnej, organizacyjnej i co najważniejsze dla przeciętnego odbiorcy: artystycznej. Nie inaczej było podczas  tegorocznych sześciu przystanków ekipy MG, gdzie ze sceny zionął prawdziwy ogień zaangażowania i emocji. W oczekiwaniu na wielki finał w Żywcu, który odbędzie się już 26 sierpnia, kilka słów o przedostatnim przystanku w warszawskim Forcie Bema.

5998b51cdeeb2_osize933x0q70h47f843
fot. Szymon Starnawski

Continue reading “Byłam tam – Męskie Granie 2017”

“Chcemy, żeby muzyka niosła dobro” – rozmowa z zespołem Sonbird (cz.II)

Cześć,

Zapraszam na drugą część rozmowy z zespołem Sonbird – o muzycznej nieśmiertelności, byciu głosem pokolenia, zespołowych celach i artystycznych standardach. 

Udanej lektury!

Z.

 

d857e3299a1c005a551a6afc33a238531

Continue reading ““Chcemy, żeby muzyka niosła dobro” – rozmowa z zespołem Sonbird (cz.II)”

“Z muzyką jest jak z prawdziwą miłością”- rozmowa z zespołem Sonbird (cz.I)

Cześć,

To szczególny wywiad. Szczególny, bo żeby spotkać się z chłopakami i go przeprowadzić przejechałam ponad 500 km. Szczególny, bo żeby chcieć to zrobić, wystarczył jeden zasłyszany utwór – niech będzie to najlepsza rekomendacja moich Rozmówców, ich twórczości i naszej dzisiejszej rozmowy. O miłości do muzyki, pracy nad EP-ką, zespołowej rodzinie, zmianach w życiu – zespół Sonbird! Zapraszam do lektury pierwszej części naszej rozmowy 🙂

Z.

d857e3299a1c005a551a6afc33a23853

Continue reading ““Z muzyką jest jak z prawdziwą miłością”- rozmowa z zespołem Sonbird (cz.I)”

“Mój zawód to moje życie” – rozmowa z Mary Komasą

Cześć,

Mam dla Was rozmowę z kobietą wulkanem – emocji, energii, odwagi i niezależności. Nie tylko twórczej, a również światopoglądowej, bo Mary nie boi się głośno mówić o tym, co się jej nie podoba, co ją boli, co doprowadza do złości. Chciałabym Artystce bardzo podziękować za przesłanie odpowiedzi na moje pytania. Wywiad został przeprowadzony korespondencyjnie, gdyż – niestety –  nie udało nam się porozmawiać przy okazji występu na Co Jest Grane 24 Festival w Warszawie. O artystycznej stabilizacji, procesie twórczym oraz życiowo – artystycznych celach…  Panie i Panowie, prosto z Berlina – Mary Komasa!

Z.

000450ekgv4v3rnw-c122-f4
fot. Marek Ulatowski

Continue reading ““Mój zawód to moje życie” – rozmowa z Mary Komasą”

Byłam tam – Halfway Festival 2017

Cześć,

Czuję się trochę zawstydzona. Obok profesjonalnych i doświadczonych dziennikarzy, radiowców, fotografów, we wciąż nowej dla mnie roli – mediów – na Halfway Festival 2017 pojawiłam się ja. I choć zdarzyło mi się to już kilka razy wcześniej, jeszcze nigdy na tak wyjątkowym wydarzeniu, w tak wyjątkowym miejscu. Dlatego muszę i przede wszystkim CHCĘ podziękować organizatorom za szansę, którą dostałam – to był naprawdę piękny czas. A do Was pędzę z wyjaśnieniem, dlaczego jestem święcie przekonana, że drugiego takiego festivalu nie ma – nie tylko w Polsce, ale na caaaalutkim świecie!

19424306_1399529053465375_2786290254338444384_n
Zdjęcia dzięki uprzejmości cykady.com

Continue reading “Byłam tam – Halfway Festival 2017”

“Publiczności nie da się oszukać” – rozmowa z Łukaszem Gorczycą

Cześć,

Wiecie komu zawdzięczamy koncertowe spotkania z  niesamowitymi Jackiem Moore czy Jennifer Batten nie za granicą, a właśnie w Polsce? Równie niesamowitemu Łukaszowi Gorczycy! 😉 Tak, to właśnie temu Panu zawdzięczam jedne ze swoich największych koncertowych emocji, a kilka tygodni temu udało mi się przeprowadzić z Muzykiem wywiad. Jesteście ciekawi jak doszło do muzycznych współpracy Pana Łukasza? Jak to jest współpracować z artystami występującymi na największych scenach świata? A może ciekawi co zadecydowało o wyborze muzycznej ścieżki? Na te i kilka innych pytań znajdziecie odpowiedzi poniżej!

Z.

19-12-161gorczyca-i-przyjaciele-1764x700
Zdjęcie pochodzi ze strony bluescity.pl

Continue reading ““Publiczności nie da się oszukać” – rozmowa z Łukaszem Gorczycą”

“Prawdziwym zagrożeniem dla kultury może być znieczulica społeczna” – rozmowa z Natalią Grosiak (cz. II)

Cześć,

Druga część rozmowy z Natalią Grosiak – liderką Mikromusic- o artystycznych współpracach, stosunku do własnej twórczości, spojrzeniu na współczesną kulturę i kilku innych sprawach 🙂

Enjoy!

Z.

mikromusic-w-kwietniu

Continue reading ““Prawdziwym zagrożeniem dla kultury może być znieczulica społeczna” – rozmowa z Natalią Grosiak (cz. II)”