Tutaj będziemy – o wydarzeniach kulturalnych wartych uwagi

Cześć,

Muzyką, dobrą muzyką, trzeba się dzielić, dlatego postanowiłam spytać kilkorga z moich znajomych o to gdzie, kiedy i na czyich koncertach możecie spotkać ich pod sceną!

Z.

26909464_147248389308847_234318722_o

 

Brodata Muzyka: Skandynawia i Bon Iver – na występy tego artysty czekam najbardziej, bo czy jest coś piękniejszego od połączenia niezwykle oryginalnego indie folku z majestatem Północy? Dwa koncerty, dzień po dniu – jeden w mroźnej Norwegii, drugi w słonecznej Szwecji – i Justin Vernon, człowiek muzycznie wyprzedzający swoje czasy o lata świetlne. Wrócę do domu odmieniony, wiem to już teraz.

Dagmara Kowalska: Gdybym miała wybrać jedno muzyczne wydarzenie, na którym chciałabym się znaleźć w tym roku, nie potrafiłabym się zdecydować. Na szczęście to jest test wielokrotnego wyboru! Od Open’era zaczynając, czekam na koncerty Glass Animals, Gorillaz, Massive Attack i Arctic Monkeys. Mam nadzieję, że przynajmniej na jeden z nich uda mi się dojechać.

Ale, ale … Czekam z utęsknieniem na koncert Thirty Seconds to Mars. Uwielbiam Jareda Leto niezależnie od tego czy gra w filmie czy na scenie muzycznej. Zespół wystąpi 29 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie i to jest ten dzień, w którym nie ma mnie dla nikogo.

Uwielbiam Thirty Seconds to Mars. Każdy ich kawałek jest jak mini bomba energetyczna, porywa, wciąga i dodaje mocy. Teledyski są produkcjami, których nie powstydziłoby się Hollywood, a koncerty w ich wykonaniu są ucztą muzyczną i niezwykłym widowiskiem. Czy można chcieć więcej? Ciekawe czy na krakowski festiwal chłopcy zafundują sobie profesjonalny make up? I can’t wait!

Gabi Drzewiecka: Obowiązkową imprezą roku jest dla mnie Open’er, który przepięknie łączy alternatywę z mainstreamem. Uwielbiam ten festiwal i nie mogę się go już doczekać!

When Music Speaks (Barbara Skrodzka) : Ciężko wybrać najlepszy koncert, na jakim byłam, bo nie ma u mnie tygodnia bez muzycznego wydarzenia, a każde z nich jest wyjątkowe i inne. W tym roku najbardziej wyczekiwałam jednak na Fathera Johna Misty’ego. Płyta „Pure Comedy” to, moim zdaniem, jedna z najlepszych płyt Tillmana – bardzo często słuchałam jej w zeszłym roku. Na koncercie usłyszałam większość materiału z albumu na żywo, co okazało się spełnieniem marzeń i niezapomnianym przeżyciem!

Zuza Iwanowska: W zeszłym roku zespół młodych chłopaków z Żywca, przypomniał mi, że czasem fajnie jest zrobić coś całkowicie na spontanie i nawet jeśli jest się wtedy odrobinę niepoważnym(!), to tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Zasadę tę wzięłam sobie mocno do serca, co i raz nieplanowanie pojawiając się na wydarzeniach, które zwykle okazywały się emocjonalno-artystycznym strzałem w dziesiątkę, jak pierwsze muzyczne przepłakane ze wzruszenia spotkanie z Hanią Rani i projektem tęskno, podróż do „mrocznej” krainy Coals czy zachwyty energią sceniczną z Bass Astral x Igo.

Kiedy okazało się, że jest szansa zobaczyć ich wszystkich, wszystkich, którzy w ostatnim czasie swoimi występami dostarczyli mi tylu emocji, wiedziałam, że tego wydarzenia za nic w świecie nie odpuszczę. Trzymając kciuki za świetny występ i piękne wspomnienia debiutujących na katowickiej scenie znajomych, liczę na masę osobistych wzruszeń i poruszeń. Cóż więcej rzec? Widzimy się na OFF Festival!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s